Якщо ви вирішили купити авто на автобазарі, що працює в реальному часі, то повинні бути готовими до огляду битої машини, яку власник видає за цілу або значно зменшує наслідки аварії. Якщо купити машину бу через оголошення на автобазарі в режимі онлайн, ризик натрапити на шахрая трохи зменшується. Тому, покупцеві потрібно не звертати уваги на слова продавця, а ретельно оглянути авто, щоб визначити чи заперечити цей факт.
Чому не варто купувати автомобіль, який перебував в аварії?
Наслідки ДТП бувають різними – іноді авто навіть не підлягає ремонту, а іноді відбувається розбитою фарою та парою подряпин на капоті. Якщо мова йде про таку машину, то купувати її можна тільки після перевірки на СТО, бо під подряпинами може розпочатися корозійний процес.

Але якщо на автопродаж виставлено транспортний засіб, якому «дісталося» в ДТП, відмовтесь від його купівлі, як вигідно не став би продавати його власник.
Можна виділити 3 об’єктивні причини, чому не слід заключати таку угоду:
- геометрія кузова, а навіть дрібне зміщення від центру призводить до неможливості правильно виставити дзеркало або виконати шиномонтаж;
- всі недоліки, що були притаманні автомобілю, проявляються по максимуму, тому через пару місяців транспортний засіб буде потребувати проведення нових ремонтних робіт;
- машина дешевшає, тому, якщо ви забажаєте продати її через пару років, вигідний продаж не відбудеться, бо до тих проблем, з якими покупав її теперішній власник, додаються нові, що виникли в результаті його експлуатації транспортного засобу.
Як розпізнати биті місця?
Якщо покупець вирішив купити бу машину, він може перевірити її самостійно. В першу чергу треба звернути увагу на її кузов, точніше місце під дахом, яке закривають дверцята. Потрібно відігнути резинку і уважно розглянути крапки від виробничої сварки. Якщо цілісність крапок, чи лінії, на якій вони розміщені пошкоджено, це означає, що машину переварювали, а безпека водія та пасажирів зменшується на 90%.
По-друге, слід оглянути покриття автомобіля – якщо воно виглядає дуже «свіжим», а машині вже багато років – це погана ознака. Спеціалісти радять знайти на сайті виробника модель і марку цього авто, щоб з’ясувати, з якою товщиною було нанесено первинний шар фарби. Потім, треба визначити товщину фарби на даній машині (допомагати в цьому буде спеціальний пристрій, який можна орендувати на СТО) і порівняти показники. Якщо вони не співпадають, машину перефарбовували, щоб приховати подряпини чи корозію.
Якщо ремонт зробили не дуже якісно, виявити цей факт можна за допомогою зазорів в тих місцях, де панелі стикуються одна з одною. Якщо він нерівний і не співпадає з іншими зазорами – авто ремонтували, навіть, не дуже професійно.
Також характерними ознаками битого транспортного засобу є:
- різниця між відтінками фарби на дні та кузові, на кузові та під капотом;
- відсутність фарби на болтах кріплення;
- нестандартні чи недотягнуті болти на кузові;
- різниці в датах, що вибиті на віконному склі та світлотехнічних приладах;
- використання невиробничих герметиків, які нанесені нерівно і неакуратно тощо.
Якщо покупець знайде ознаки ремонту, але не зможе оцінити їх складність, потрібно повторити огляд на СТО – хороший спеціаліст зразу відповість, варто його покупати чи ні.
Як правило, дуже биті авто покупець не зустріне серед оголошень на сайті
https://parkdrive.ua/cars/bu/, їх продають на авторинках периферії. Але все одно, слід пам‘ятати, що бу і новий автомобіль – це різні речі, тому перед покупкою слід провести його ретельну перевірку.